DÜNYANIN İLK YETENEK BAZLI İŞ PROJESİ KİŞİSEL YETENEĞİNE UYGUN A

 

Kendinize ve hayallerinize değer veriyorsanız Lütfen sonuna kadar Okuyunuz.!!!
Bu yazıyı okurken kaybedeceğiniz en fazla 10 dakikanız, ama sonunda kazanacaklarınızı siz hayal edin.
 
 
 
NETWORK MARKETİNG NEDİR?
 
    Network Marketing, son yıllarda -her ölçekte- şirketlerin müşteriye daha kolay ulaşmak, kendine sadık müşteriler ve çalışanlar sağlamak kısaca ürün satışlarını arttırmak için kullanmaya başladığı etkili bir dağıtım ve kazanç sistemidir.Evet, bu bir pazarlama stratejisi olmakla birlikte kapı kapı ürün satışının zorunlu olmadığı bir modeldir. Dilimize "çok katlı pazarlama" olarak çevrilebilir. 1 kişinin %100 çabası yerine 100 kişinin %1 lik çabasını tercih etmek" prensibine dayanır. Tarihçesi 1950lere dayanan bu sistemi kullanan şirketlerin başında konsantre ve biodegredable temizlik ürünleriyle öne çıkan Amway, gıda takviyesinde Calivita, Forever Living Products,  Herbalife, Unicity, internete yönelik ürünüyle GDI, doğrudan satış(çok katlı pazarlama ya da global ismi network marketing) sektöründe en büyük ciroların gerçekleştiği kozmetik alanında ise Avon ve Oriflame gibi yabancı şirketler, ülkemizden de EMS, BioBellinda, Ersağ, Petra, http://www.caglarnetwork.com/Kariyer Grup, Dione, Umut Gr. ve HuncaLife gibi şirketleri gösterebiliriz. Bu şirketler büyük olmalarını ve itibarını bu sisteme borçludur. Network marketing sistemlerde şirketler müşterilerinin de para kazanmasını ve dolayısıyla da kendi kazançlarının artmasını hedeflemektedirler. Network marketing sistemde yayılım muhteşemdir. 5 katılımcı bile bulmanız sizin adınıza çalışacak 5 + 1(siz) kişi demektir. Sonuçta alt grubunuz büyüyecek, bu grubun gücünü kullanıyor olacaksınız. Network marketing şirketleri reklam yapmaz, ancak ürünleri son derece kaliteli olmak zorundadır. Çünkü bu şirketler üyeleri ile büyür, üyeler de kendi çevrelerine ürünleri önererek tanıtımını yapar. Network Marketing sistemi tercih eden şirketler, en iyi reklamın tavsiye olduğunun bilincindedirler. Aslında hepimiz hergün tavsiyelerde bulunuruz, ama tavsiyelerimizden para kazanmıyoruz. Network marketing sektöründe çalışmadığınız halde beğendiğiniz bir sinema filmini ya da bir şampuanı tavsiye tavsiye ediyorsunuz değil mi? Aslında satışını gerçekleştiriyorsunuz, çünkü dostlarınız tavsiyenize uyarak onları satın alacak hatta onlar da başkalarına tavsiye edecekler. Sonuçta belki bir komedi filminin binlerce kişi tarafından seyredilmesine vesile olacaksınız. "Amaaaan canım ben söylemesem de o filmi başkaları anlatacak ve zaten milyonlarca insan seyredecek" diyenleri duyar gibiyim. Evet çok doğru siz tavsiye etmeseniz de birileri bunu yapacak, network marketing sektöründe de bu oluyor zaten, birileri yapmıyor diye network marketing çalışanları durmazlar, hatta o uğraşmak istemeyenlerin pazarlarını da kullanırlar.
 
     "İşi kolay gibi gösteren, pembe tablolar çizen, ürün sirkülasyonu olmayan şirket veya sistemlerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Bu sektörde para kazanmak için birilerinin mağdur edilmesi gerekmemektedir. Bu anlamda şirket seçimi büyük önem taşır."
 
      Network Marketing sektöründe yılda 200 milyar $ ciro dönmektedir. Gelecek 10 yılda bu rakamın 1 trilyon $ ı bulacağı tahmin ediliyor, istatistikler de bunu doğrular nitelikte. Wellness şirketlerinden farklı olarak temizlik, gıda, giyim, elektronik gibi sektörler ve amazon.com, IBM, Citi Group gibi önemli markalar da bu sistemi benimsemeye başlamışlardır. Üniversitelerde ders olarak verilmesi, finans uzmanlarının bu sektörde büyük gelecek görmesi daha da cazip kılmaktadır. Dil, din ırk, cinsiyet, meslek ayrımı yapmaksızın büyüyen ekipler bu pastadan paylarını alırlar. Network marketing sıradan insanlara sıradışı kazanç imkanı veren tek  sistemdir. Tek başına mümkün olmayan iş hacmi network marketing sistem ile mümkündür. 1 kişinin %100 çabası yerine 100 kişinin %1 lik çabası. Enerji ve zaman kaybını engeller.
     
      Network marketing sistemde çalışmak her kişiye uygundur; çalışan, emekli, öğrenci, ev hanımı, genç, yaşlı, kadın, erkek vb... Network marketing halihazırdaki işinize engel değildir, istediğiniz kadar çalışırsınız, evde ek iş yapabilir,kendi patronunuz olabilirsiniz. Çalışma saatleri bağlayıcı değildir, kazancınız aktif olmanıza bağlı olarak artar. Size hayallerinizi gerçekleştirme şansını verir. Hayallerine önem veren kişilerin tercihidir network marketing. İşini ciddi yapanlar her işte olduğu gibi network marketing sistemde  de üstün başarı gösterir hem de beklentinin üzerinde geliri olur. Ek iş olarak başlamış ancak gelirini yüksek bulduğu için tüm eforunu bu işe yönlendirenler hatta işyerlerini tasviye ederek bu işi yapan işadamları vardır. Bir ev hanımının yıllık 1 200 000 € kazanabildiği ve hiç yatırım gerektirmeyen bir iş.
 
      NETWORK MARKETİNG BRANŞI BİR EV HANIMININ YAPABİLECEĞİ KADAR KOLAY, BİR DİPLOMAT YA DA İŞADAMININ YAPABİLECEĞİ KADAR SAYGIN BİR İŞTİR.
 
WORK PRESS(Network marketing alanında en saygın dergi) 7 Kasım 2003 tarihli yayınında anlatılıyor,
"günümüzde;
500 000 000 kişinin çok çok üzerinde network çalışanı var, bunların;
%20'si  12bin $,
%6'sı  50bin-100bin $ arası,
%3'ü  100 000$ üzerinda bir kazanca sahip,
5 000 000 kişi şimdiden dolar milyoneri."
 
 
   Hayatın zorlukları özellikle şu kriz günlerinde tüm acımasızlığıyla kendini hissettirmeye başladı. Network marketing sistemi kullanan şirketler krizlerden etkilenmez aksine büyürler. Denizli'de tekstilin dev şirketleri kapılarına kilit vururken Erol tekstil  network marketing sektörünün nimetlerinden faydalanmakta kriz ortamında bile bir önceki aya oranlar cirosunu ikiye katlamaktadır. Sadece şirket değil, ek gelir kazanan üyeleri de bundan payını alıyorlar. Lorems bir örnektir, sistemi kullanan diğer şirketler de aynı konumda olabilir.
 
    Şirketlere, Müşterilere ve Distribütörlere Neler Kazandırır?
 
Şirketlere düşük yatırımlarla klasik ticarete oranla daha hızlı büyüme, işine sadık çalışanlar sağlamak ve müşteriye kolay ulaşmak gibi avantajlar sağlar. Network marketing şirketlerinde dağıtıma harcanan para, distribütörlere ödenen prim ve iskontolardan ibarettir. Aracı kurumların olmaması fiyat rekabeti sağlanmasına imkan verir.
Distribütörlere yani network marketing şirketlerinde çalışan üyelere ise kendi ihtiyaçlarını karşılarken %50 ye varan indirimler, %25e varan ara kazançlar ve bunlara ek olarak da bazı şirketlerde %25e varan liderlik primleri gibi kazanımlar sağlar. Bu kazançlar aylık 100 000$ gibi uçuk rakamlara ulaşabilmektedir.
Peki Network Marketing sadece para mı kazandırır? İnsanlar neden bu işi yapar?
  • Ek Gelir: part-time hatta mini-time çalışıp kısa sürede bu işi yapanlar, ürün satışı ile gelir elde etmek isteyenlere ek gelir sağlar.
  • Finanssal Özgürlük: Ayırabildiğiniz kadar zaman ayırarak ya da fulltime çalışıp, en az 3-4 yıl sıkı çalışanlar, satış ile sınırlı bir kazanç yerine organizasyon kurarak büyük ekiplere kavuşanlara hayallerini gerçeğe dönüştürme imkanı verir. Yaşamak zorunda olduğunuz bir evde değil hayalini kurduğunuz bir evde yaşayabilirsiniz.
  • Emeklilik: Büyük bir ekip kurdunuz ve siz artık çalışmasanız da işi öğrettiğiniz üyeleriniz de daha fazla kazanmak isteyecektir. Buna engel olamazsınız. 15-20 kişilik bir ekip belki yeterli olmayabilir, sürekli yenilere gitmelisiniz. Aynı kişilerle takılı kalırsanız hayallerinize ulaşamazsınız. Başka şirketlerde başarılı olamamış insanları zorlamaktansa yenileri keşfedin, bütün güç yenilerdedir. Hiç ummadığınız kişiler lider olabilir, eğer kendi yakınlarınızı bu işten haberdar etmezseniz, başkalarının üyesi olduğunu görürsünüz.
  • Çevre Edinme ve Yeni İnsanlarla Tanışma: Geniş bir çevreniz olmasa bile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Dar çevrenizin de çevresini kullanmayı bilmelisiniz. Ekibinize bu işi iyi öğretin ve örnek olun. Gün gelecek alt katmanlarınızda hiç tanımadığınız yüzlerce, binlerce üyeleriniz olacak. Sonsuz alt katmana kadar büyüme imkanınız olacak.
  • Yardım Etmek: Network Marketing in verdiği imkanlara ihtiyacı olan tanıdıklarınızı işe alarak ve onlara eğitim ve işlerini büyütme konusunda destek olarak en büyük iyiliği yapmış olursunuz.
  • Zaman Özgürlüğü: İstediğiniz saatlerde çalışırsınız. Günümüzde "patron" dediğimiz zenginlerin bile yakındıkları bir konuda çok şanslısınız. Patronlar, sahip olduklarını koruyabilmek için  çalışanlarından daha fazla çalışmak zorundadır hep. Esnaf zaten kepengini açtıktan sonra dükkanında bir köle gibidir, oradan bir yere ayrılamaz. Biz networkerler kendimize ve sevdiklerine daha fazla zaman ayırabilmektedirler. Tatile gitseniz de kazancınız durmaz.
  • Kendi İşinizi Kurmak:  Çoğumuzun hayalidir, kendi patronu olmak, emir almadan kazanmak. Hayatın gerçeklerini unutmamalıyız. Yeni açılan işyerlerinden %85 i 1 ile 5 yıl içinde kapandığını gösteriyor istatistikler. Klasik ticarette en yakınınız bile de olsa birileri kaybetmeli ki siz kazanmalısınız. Rakiplerinizi ezerseniz kazanabilirsiniz. Meslek sırrınızı kimseyle paylaşmamalısınız vs… Çok katmanlı sistemlerde altınızdakilere kazandırdıkça siz daha fazla kazanırsınız.
  • Kişisel Gelişim: Bu sistemler insanlarla yapıldığı için insan ilişkileri, iletişim ve birçok konuda kendinizin geliştiğini göreceksiniz.
 
Ve sayamadığımız pek çok kazanımları vardır.
 
NETWÖRK MARKETİG SİSTEMLE KARIŞTIRLAN İLLEGAL SİSTEMLER
Network Marketing ile karıştırılan birçok kötü niyetli yapılanma olmuştur. Gerçi fazla şaşırmamak lazım; Her güzel oluşumu kötüye kullanan insanlar hep olmuştur ve hep olacaktır. Burada asıl önemli olan, kötü niyetli oluşumların olması değil, iyi ile kötüyü ayırt edemeyen insanların olmasıdır.
Geçmişte Saadet Zinciri adı altında bir yapılanma Ülkemizde gerçekleşmiştir. Bu yapılanma da işleyiş şu şekildeydi; Sen sisteme girerken X miktar para ile giriyorsun ve X miktar para ile sisteme dahil edebileceğin kişileri bulup para kazanıyorsun. Yani ortada sadece para dönüyor! Ürün filan yok. Bir nevi para oyunu işte..
Daha sonra görünüşte(!) daha masum bir versiyon ile organizasyonlar kuruldu. Bu organizasyonlardaki esas yukarıda anlatılandan farksız fakat bir fark var! Ortada bir ürün var. Acaba nasıl bir ürün? Tamamen göstermelik.. Yani 50 liralık bir ürün veriyorlar fakat sen sisteme 1000 lira ile dahil oluyorsun. (Rakamlar örneklendirmedir.) Ve belki de o ürünü bile alamıyorsun!.. Gariptir ki, yaptıkları işe Network Marketing dediklerini de duydum. Fakat asıl yaptıklarıTitan sistemdir.
Bu sistemler de paradan para kazanırsınız fakat Network Marketingde üründen/hizmetten para kazanırsınız. Bir şirkete dahil olurken, şunu kendinize sorun “Ben bu ürünü normal yoldan almam ile Network Marketing ile almam arasında ne fark var? Zararım var mı?”. Anlatmak istediğim, Network Marketingde verdiğiniz ücrete karşılık gelecek bir ürün alırsınız/almalısınız. Network Marketingde para kazanmak kişinin tamamen kendi çabasıyla ilgilidir fakat sisteme dahil olmaktan dolayı para kaybetmek yoktur
 Yasal mı?
    Network marketing çalışanları kazandıkları primlerden devlete %20 oranında stopaj vergisi ödemekle mükelleftir. Eğer kazanıyorsak vergimizi ödemeliyiz değil mi? Bence bu kadar bilgi yasal olduğunu anlatır. Uzun uzun yazılarla sıkılmanızı istemiyorum. Ancak sistemi farklı amaçlarla kullanarak dolandırıcılık yapanlara dikkat etmek gerekir.(Titan Saadet zinciri gibi, hayali ürün satışı yapan, ortada şirket bulunmayan sistemler gibi) Oysa ki dünyada başarı ile uygulanan dev bir sektördür ve her ülkede dernekleri vardır. Dünya doğrudan satış federayonu (dernekleri birliği) WFDSA, Avrupa örgütü FEDSA, Amerikan doğrudan satış organizasyonları birliği DSA, ülkemizde de DSD (Doğrudan Satış Derneği) dir. Bir şirker bu derneklerin üyesi olabilmesi için yıllarca gözlemlenir ancak 5-10 yılı geçen şirketler derneklerde yer bulabiliyor. Ülkemizde bu derneğe üye sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor J önümüzdeki yıllarda bu rakam da katlanarak artacak tıpkı network marketing işi yapan üyelerin gelirleri gibi.
İşinize engel olmayacak part time bir iş;
   Hayatın zorluklarını beraberce yaşıyoruz, ekonomik kriz başta olmak üzere, geçim sıkıntıları, kazancımızın yetmemesi vs... ek iş yapmayı zorunlu hale getiriyor. Ama mevcut işinizde yeterince enerji kaybediyorsunuz ve ek iş yapmak zor geliyor. Belki de uzun yazılardan sıkılacaksınız, bu da bir tembellik işareti değil mi? Kolay yoldan, yatarak para kazanmak mümkün mü? Yattığın yerden para kazanmak kulağa hoş geliyor ama dünyada sadece emeğinizin karşılığını alabilirsiniz. Kazanılan paranın mantıklı bir açıklaması olmalıdır. Size ticareti öneriyorum, ticaretten hiç anlamasanız da kazanabileceğiniz yeni nesil bir ticaret, finans uzmanlarına göre çağın iş dalı ve geleceğin sektörü olan bir ticaret. Üstelik mevcut işinize engel olmayan, çok fazla zamanınıza almayacak, evde veya ofiste, kahvede ve caféde kısaca heryerde çalışılabilecek bir iş teklifi bu. Gerçek anlamda ek iş arıyorsanız araştırıcı olmalısınız, size sunacağımız ek iş hangi nitelikte?  Kişisel tembelliğinizi yenmeden, gerçeklerden kaçarak nereye varabilirsiniz düşündünüz mü? Madem ki part time ek iş arıyorsunuz...
 
   Şimdi... Kendi "Kurtuluş Savaşı"nızı başlatmak, finansal özgürlüğünüzü ilan etmek ister misiniz? Unutmayın ki, şu an sahip olduklarınız (ya da olmadıklarınız) geçmişte yaptıklarınızın eseridir. Bulunduğunuz durumdan memnun değilseniz, harekete geçme zamanınız gelmiş demektir.
 
   Geliriniz yetmiyor mu? Part time ek iş yaparım diyor musunuz? O zaman iş görüşmesine başlayabiliriz*.
 
HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN LÜTFEN!!!
 
ÖN KAYIT VE DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN .


Kaynak : bekircaglar2.blogcu.com


Kaynak : bekircaglar2.blogcu.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !